Contact: +90-232-422-32-32

Alsancak/İzmir Google Map

Face

Facial Rejuvenation

Rhinoplasty

Nose Job

Breast Aesthetics

Breast Aesthetics Surgery

Botox

Fillers & Botox Application

Liposuction

Vacuum Removal of Fat

Ask Ufuk Bilkay

Name & Surname
Email Address
Question Category
Ask

Aesthetics Surgery

Reconstructive and Aesthetic Surgery, leaving that part of the process: Read More

Prof. Dr. Ufuk Bilkay

Patient Reviews:

"Ufuk Hocam iyiki varsınız ve iyiki benim doktorumsunuz". Kendisine güvenim sonsuz.
Burçin
Merhaba, Nisan ayında Ufuk Bey'e burun amelıyatı oldum. Kendısını aile doktorumuzun tavsiyesiyle tanıdım. Ameliyat öncesi ve sonrasını da çok rahat geçirdim. Hersey Ufuk Bey'in anlattığı doğrultuda gelişti.Tam istediğim gıbı doğal bır burna kavustum. Burnum günden güne dahada güzelleşiyor. Kendisini estetik ameliyat olmayı düşünen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.
Melek
Ufuk bey ile daha ilk görüşmemeizde bana ameliyatım ve sonraki süreçle ilgili herşeyi öle iyi anlattıki hastaneden ayrıldığımda dogru hekimi seçtiğimi anladım. Teşekürler emekleriniz için... Herkese gonul rahatlıyla doktorum Ufuk Bilkay'ı tavsiye ediyorum.
Baran
Merhaba, Ufuk Bey ile daha önce onun hastası olan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Mesleki açıdan doktor-hasta güvenini çok iyi sağladığını gördüm. Ön görüşmede yaptığı açıklamaların hepsini adım adım gerçekleştirdi. Bu durum Ufuk Bey'e olan güvenimi arttırdı.
Necla

Aesthetics Surgery

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, doğumsal veya sonradan edinilmiş anomalilerin, şekil ve işlev bozukluklarının giderilmesine ve vücut imajının düzeltilmesine çalışan cerrahi bir tıp branşıdır.

Plastik, Yunanca “plasticos” gelen bir sözcüktür ve “şekillendirmek”, “kalıba uydurmak” anlamlarını taşır. Rekonstrüktif ise Latin kökenli bir sözcüktür ve “yeniden yapmak” anlamını taşır.

Estetik Cerrahi, Plastik cerrahi içinde yer alan bir yan daldır. Vücut imajının daha güzel ve mükemmele ulaştırılmasını sağlamak için yapılan operasyon ve girişimlerle uğraşır. Burada tıbbi bir problemden çok estetik problemler yani güzellik kaygısı vardır.

Medyada, plastik cerrahinin estetik yönüne ait haberler daha fazla yer almakta ve belki de bu nedenle halk plastik cerrahları sadece estetik cerrahi yapan kişiler olarak algılamaktadırlar.

“Özetle; Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi tüm vücut yüzeyinde deri derialtı ve kemikleri etkileyen her türlü bozukluğun onarılmasına çalışır. Bunu yaparken temel kural hangi dokular kaybolduysa ona benzer dokularla onarım yapmaktır.”

Estetik cerrahi konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta estetik cerrahi uygulama ve ameliyatları mutlaka Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ihtisası yapmış uzman estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

( Rhinoplasty Izmir, Breast Aesthetics in Izmir, Facial Aesthetics in Izmir, Tummy Tuck in Izmir, Lipocustion in Izmir, Lip Aesthetics in Izmir and Ear Aesthetics in Izmir )