AMELİYATSIZ ESTETİK

ALTIN İĞNE.

HI-FU nedir?

HI-FU Fokuslu Ultrason ile cilt gençleştirme uygulamaları, estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan teknolojilerden biridir.

Yaşlanmanın yüze olan etkileri nelerdir?

İlerleyen yaş ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yer çekiminin karşı konulamaz etkisine bağlı olarak yüz ve boyunda  sarkmalar meydana gelmektedir. 

HI-FU Yüz germe ameliyatının alternatifi olabilir mi?

Çok ileri derecede sarkma meydana gelmemiş, yüzün alt bölümü, çene kenarı ve boyunda hafif orta derecedeki henüz ameliyat gerektirmeyecek derecedeki sarkmalarda yüz germe ameliyatlarının bir alternatifi olarak özel geliştirilmiş yöntemler ortaya çıkmıştır. Fokuslu Ultrasound (HI-FU) ile cilt gençleştirme uygulamaları, estetik operasyonlara alternatif olarak sunulan  teknolojilerinden biridir. 

Ultrasound, ses dalgaları kullanarak iç organların görüntülenmesini sağlayan bir yöntemdir. Şimdi ultrason enerjisinin bir noktaya odaklanması prensibi ile geliştirilmiş olan HI-FU yöntemi ile, elastikiyetini kaybetmiş, sarkmış, kırışmış ciltler ve düşük kaşlar ameliyata gerek olmaksızın gerdirilip kaldırılabiliyor.

HI-FU Fokuslu Ultrason
HI-FU Fokuslu Ultrason

HI-FU ile cilt gençleştirme için kimler adaydır?

Yüz ve boyun cildinde elastikiyet kaybı olan herkes ultrason ile cilt gençleştirme için uygun adaydır. Cildini gevşek ve sarkmış hisseden tüm kişiler bu tedaviden yarar görmektedir. Özellikle düşük kaş yapısına sahip kişiler, boyun bölgesinde gıdı oluşumu ve sarkma olanlar, çene konturunda silinme ve sarkma yaşayanlar ve henüz cerrahi girişim için kendini hazır hissetmeyen herkes bu uygulamadan faydalanabilir.

HI-FU Fokuslu Ultrason ile cilt gençleştirme nasıl uygulanır?

HI-FU ile yüz ve boyun gençleştirme sırasında cilt altında farklı derinliklere  odaklanmış ultrason dalgaları, hedeflenen uygulama bölgelerinde, kollajen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilt altında taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kollajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir ve zaman içinde cerrahi olmadan yüz germe etkisi elde edilir. Bu etki uygulamadan sonra hemen ortaya çıkmakta ve ilk 3 ayda maksimum düzeye ulaşmaktadır.

HI-FU ile cilt gençleştirme işlemi ne kadar zaman alır?

Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme süresi uygulama yapılan bölgeye göre 30-60 dakika arasında değişmekte olup tüm yüz ve boyuna yapılan uygulama 1 saat kadar sürmektedir. HI-FU ile cilt gençleştirme ile istenen sonuca ulaşmak için 1-2 seans uygundur. 

HI-FU tedavisi sonrasında günlük yaşantıya hemen dönülebilir mi?

Uygulamanın ardından kişi günlük aktivitelerine hemen dönebilir. Ultrason ile cilt gençleştirme sonrasında ciltte yanık, leke gibi bir yan etki oluşmaz. Bazı hastalarda birkaç saat sonra normale dönecek olan hafif kızarıklıklar oluşabilir. 

HI-FU ile cilt gençleştirme güvenli bir yöntem midir?

Ultrason enerjisi tıpta 50 yıli aşkın süredir güvenle (hamileler dahil) kullanılmaktadır. Bu nedenle sağlık açısından yan etkisi olmayan derece güvenilir bir tedavi yöntemidir.

HI-FU ile cilt gençleştirme’nin sonuçları ne zaman ortaya çıkmaktadır?

Uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etki her geçen gün daha belirginleşir, bir ay sonra etkiler görünür hale gelir, 3 ayın sonunda istenen sonuç gözlenmeye başlar. Fokuslu Ultrason ile cilt gençleştirme ciltte kollajen üretimini uyardığı için sonuçların kalıcılığı  uzun sürelidir. Boyun ve yüz bölgesine uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olduklarını ifade etmişlerdir. Yıl da bir defa tekrarlanarak uzun yıllara yayılan etki elde edilebilir.

HI-FU tedavisi her mevsimde yapilabilir mi?

Ultrason ile cilt sıkılaştırma ve germe tedavisi, uygulama alanında morarma ve kanama oluşturmadığı için yaz ayları dahil yılın tüm dönemlerinde uygulanabilir. Ultrason ile yüz gençleştirme yaptıran kişiler tedaviden hemen sonra dışarı çıkabilir, denize havuza girebilir ve günlük yaşamına devam edebilirler.

Estetik ile ilgili bir sorunuz mu var?

Ben ve ekibim tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.