VÜCUT ESTETİĞİ

J-PLAZMA.

J-Plasma nedir?

Tıpkı bir sıvının gaz haline gelebilmesi gibi, bir gaza enerji eklenerek plazma oluşturulur. J-Plazma, yüksek hassasiyet seviyesi ve minimum termal yayılımı ile çok çeşitli uzmanlık ve prosedürlerde cerrahi ve cerrahi olmayan tedaviyi mümkün kılabilen bir yöntemdir.

J-Plazma vücut şekillendirme ve cilt sıkılaştırma kullanılan , gevşek cildi vücudun herhangi bir yerinde hem sıkılaştıran hem de şekillendiren yeni minimal invaziv bir prosedürdür. Bu sıkılaştırılacak bölgelerdeki cildin alt yüzeyine küçük kesilerle “helyum plazması” ve radyofrekans enerjisi veren özel bir cihazla gerçekleştirilir. J-Plazma, tek başına veya liposuction ile birlikte (daha sık olarak) yapılabilir. Yağ giderme işleminin liposuction ile kombinasyonu ve ardından J-Plazma ile cilt sıkılaştırılması, Vücut hatlarında  belirgin bir sıkılaşma ve iyileşmeler sağlar.

Soğuk atmosferik plazma (CAP)

Soğuk atmosferik plazma (CAP), farklı kanser türlerini ve bakteri hücrelerini tercihli olarak yok etme kabiliyeti nedeniyle son birkaç yılda hakkında çok sayıda  bilimsel çalışma yapılmıştır. J-Plazma tarafından üretilen CAP, yüklü parçacıklar, biyolojik hücreler üzerinde bireysel ve sinerjistik olarak hareket edebilen yüksek elektrik alanları ile sonuçlanır.

Bu yapılan  araştırmalar, birçok tedavi edici ve kozmetik uygulama için CAP’ın yararını göstermiştir ve devam eden çalışmalar, soğuk plazma için yeni tıbbi kullanımları ortaya çıkarmaya devam etmektedir. J-Plazma, CAP’ın gelişmiş faydalarını içeren bir enerji cihazıdır ve açık, laparoskopik ve robotik prosedürlerde de kullanılmak üzere yapılandırılmıştır.

J-Plazma

J-Plazma Nasıl Uygulanır?

Öncelikle 2-3 mm lik delik insizyonlar açılır. Liposakşın için kullandığımız aynı lokal tümesan anestezi ile tedavi edilecek bölgeye sıvı verilip belli bir süre beklendikten  sonra, Liposakşın ve J-Plazma birlikte  yapılacaksa, önce liposakşın  yapılır. Daha sonra liposakşın kanülleri için açılan deliklerden J-Plazma kanülü yerleştirilip,  cilt altı be kas fasyası arasındaki bölgede derin, orta ve yüzeyel seviyeye helyum plazma enerjisi verilerek,  kontrollü bir şekilde sıkılaşma sağlanır. Helyum plazma enerjisi sadece cildi ilk anda %30 a varan oranda  sıkılaştırmakla kalmaz, aynı zamanda tedavi edilen ciltte kolajen üretimini de uyarır, böylece işlemden sonraki 6-9. aylar boyunca iyileşme ve sıkılaşma devam eder.

J-Plazma prosedürü, lokal tümesan anestezisi ve genel anestezi altında ameliyathanede gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Helyum Plazma Enerjisi Nedir?

Helyum normalde inert reaktif olmayan gazdır; ancak radyofrekans enerjisi ile iyonize edildiğinde çok reaktif hale gelir, bu da bilim adamlarının “plazma” olarak adlandırdığı bir durumdur. Helyum plazması cildin alt yüzeyine temas ettiğinde, anında ve belirgin bir sıkılaşttırma sağlar. Ek olarak, helyum plazması diğer enerji bazlı uygulamalardan  çok daha soğuktur, buna bağlı olarak da yanık oluşturma riski yoktur. J-Plazma; vücudun hemen hemen her yerinde cilt, kol, boyun, gövde, sırt, karın, uyluk vb. bölgelerde uygulanabilen FDA onaylı bir uygulamadır.

J-Plazma İçin İdeal Adaylar Kimlerdir?

Vücut bölgesinde J-Plazma tüm yaş gruplarında uygulanabilir. En iyi adaylar ise  yaş alma, kilo kaybı veya hamilelik nedeniyle  hafif-orta derecede cilt gevşekliğine sahip olanlardır. Prosedür, daha ileri ihtiyaçları olan erkekler ve kadınlar için liposuction ve/ veya karın germe gibi daha invaziv ameliyatlarla beraber uygulanmalıdır.

J-Plazma'dan Sonra Ne Olur? Sonuçları Ne Zaman Göreceğim?

Uygulama yapıldıktan sonra J plazma uygulanan bölgede yaklaşık %30 oranında bir sıkılaşma hemen elde edilmektedir, Prosedürü takip eden bir ay içinde genellikle dramatik bir iyileşme olur. Helyum enerjisi, işlemden üç ila altı ay boyunca kollajen oluşumunu uyardığı için  sıkılaşma ve iyileşme 6-9 boyunca giderek artar.

J-Plazma'dan Toparlanma Süresi nedir?

Bu işlemden sonra hafif şişlik ve hafif morarma beklenebilir. Bunlar genellikle 7 ile 14 gün içinde kaybolur. Liposukşın J-Plazma ile birlikte yapıldıysa, tek başına liposakşın yapılan hastaya göre   iyileşme süresi daha uzun değildir. liposakşın sonrasıkullanılan  korselerin J-Plazma ile de kullanılması gerekir.  Ve olduğu gibi 5-6  gün içinde hafif sedanter işlere dönebilirsiniz. İşlem sonrası ağrı kesicilerle tolere edilebilen hafif orta derecede bir ağrı olabilir. Ayrıca belli bir süre uygulama bölgesinde uyuşukluk hissedebilirsiniz.

J-Plazma Vücutta Nerede Yapılır? Özellikle Nerede Etkili?

J-Plazma, cildin gevşek olduğu ve sıkılaştırılması gereken vücudun hemen hemen her yerinde kullanılabilir. En etkili olduğu bölgeler ise, üst kolların sarkan cildi, boyun, sütyen altındaki arka deri, yanları, üst bacak içleri ve karın bölgesinin tamamıdır. Hamilelik veya kilo kaybından sonra alt karın cildi sarkan, tek başına liposuction yeterli olmayan kişiler, J-Plazma ile genellikle çok tatmin edici bir iyileşme sağlayabilir. Sarkmış üst kol derisini etkili bir şekilde sıkılaştırmak, cerrahi eksizyon (brakiyoplasti) olmadan her zaman zor olmuştur; şimdi birçok durumda liposuctiona eklenen J-Plazma ile kesi  yapılmadan etkili bir alternatif sağlayabilmektedir.

Yine J-Plazma liposakşın yapılacak kişilerin tümünde liposakşından sonra meydana gelebilecek cilt gevşekliği ve sarkmalarını önlemek amacıyla liposakşın ile beraber uygulandığında daha başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Estetik ile ilgili bir sorunuz mu var?

Ben ve ekibim tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.