Brakiplasti

KOL ESTETİĞİ.

Kol Germe Estetiği niçin yapılmaktadır?

Yer çekimi, yaşlanma ve aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak, omuz ile dirsek arasındaki üst kol bölümünde önemli şekilde değişiklikler meydana gelmektedir. Deri ve derialtındaki yağ dokusunda ortaya çıkan yapısal değişiklikler, kolda kırışıklık ve özellikle de sarkmalara neden olmaktadır. Bu istenmeyen değişiklikler kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine yol açmakta ve kısa kollu ya da askılı kıyafetler giymesinden kaçınmasına neden olacak psikolojik sorunlar yaratabilmektedir. Kol estetiği tüm bu sorunlara çözüm bulmak için yapılan bir ameliyattır.

Kol Germe Estetiğinde iz kalır mı?

Kol germe estetik ameliyatında koldaki sarkma miktarına bağlı olarak kolun iç bölgesinde dirseğe kadar uzanan veya koltuk altında, bazen de her iki bölgede iz kalmaktadır. Bu iz tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi başlangıçta belirgin ve kızarıktır. İyileşme tamamlandığında daha az görünür halde kalmaktadır. İyileşmenin normal olmadığı durumlarda ise pembe kırmızı renkte, beyaz veya  koyu  renkte  izler kalabilir.

Kol estetiği için başka hangi yöntemler vardır?

Kolda yaşlanma ve zayıflığa bağlı olarak sarkmalar meydana gelebileceği gibi, bazen de aşırı kilo almaya bağlı kalınlaşma veya kilo verme sonucunda aşırı incelme şeklinde de problemler olabilir.
Aşırı yağlanma sonucu meydana gelen kalınlaşmada liposuction, lazer lipoliz, j-plasma  gibi uygulamalarla kol bölgesi uygun bir şekilde inceltilebilir.
Aşırı zayıflık sonucu meydana gelen incelmelerde ise kişinin kendi vücudundan alınan yağın üst kola enjekte edilmesi ile kol bölgesine yeterli kalınlık kazandırılabilir.

Kol Estetiği

Estetik ile ilgili bir sorunuz mu var?

Ben ve ekibim tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.