BLOG

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci.

Burun Estetiği (Rinoplasti) ameliyatı geçiren bir çok kişinin kliniğimize sorduğu en çok sorulardan bir tanesi de “Burun estetiği ameliyatı sonuçlarımı ne zaman görebileceğim?” Yeni burnunuzu görmeyi çok arzuladığınızı ve bu nedenle yaşadığınız heyecanı anlayabiliyoruz. Bu yazımızda burun estetiği ameliyatı sonrasındaki günlerde ve haftalarda sizleri nelerin beklediği hakkında bir kılavuz oluşturmak istedik. 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Aşamaları Nelerdir?

Burun, vücudun diğer organlarına göre daha fazla ödem tutma eğiliminde olan bir organdır. Ancak bunun sizi endişelendirmesine izin vermeyin. Bu yalnızca biraz daha sabırlı olmanızı gerektirecek bir durumdur. Başarılı bir burun estetiği sonrası sizleri aşağıdaki aşamalar beklemektedir. 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Sürecinde Bir Hafta Sonra

Burun estetiği ameliyatınızı takip eden ilk hafta öncelikle burun içerisine yerleştirilen silikon tamponlar ve burun üstüne uygulanan plastik alçı alınacaktır. Burnunuz şiş olsa da, genel görünümü hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Özellikle fazla kemeri olan ya da ciddi septum deviasyonu olan hastalarda ilk görünüm, uzun dönemde iyileşme tamamladığında nasıl görünebileceği konusunda hastaları oldukça heyecanlandırmaktadır. 

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Sürecinde Üç ila Dört Hafta Sonra

Burun estetiği ameliyatınızı takip eden üç ila 4 hafta sonra şişlikleriniz büyük ölçüde azalacaktır. Bu da yeni burnunuzun yapısını ve şeklini daha net görebileceğiniz anlamına gelir. Ancak daha ince detaylar henüz görülmeyecektir. Bu haftalarda hastaların bir çoğu nihai sonucun bu olduğu konusunda endişelenselerde, nihai sonucun çok daha uzun zaman sonra ortaya çıkacağını unutmamalıdırlar. 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası İyileşme Sürecinde Üç Ay Sonra

Burun estetiği ameliyatınızı takip eden üç ay sonunda, burnunuzun en ince ayrıntıları giderek daha belirgin hale gelecektir. Burnunuzun yapısının zarif ayrıntılarını nasıl şekillendirdiğimi, yüz uyumunu nasıl yakaladığımı ve yüz özelliklerinizi nasıl dengeli hale getirdiğimi görmeye başlayacaksınız. Üç ay sonunda çoğu hasta, burun estetiği ameliyatının sonucundan memnun oldukları için takip muayenelerine devam etmek gerektiğini hissetmemektedir. 

Sonraki aylarda...

Burun estetiği ameliyatınızdan sonraki 6, 12 ve 24 ay boyunca hastalarımı gerektiği şekilde takip etmeye devam ediyorum. 6. aydan sonra burun kenarları ve burun ucu daha zarif hale gelerek, kemik ve kıkırdakta yaptığımız şekillendirmeler daha iyi görünecektir. Burun estetiği ameliyatından 1 yıl sonra artık tüm şişlikleriniz inmiş olacaktır ve yeni burnunuz tamamen nihai şekline kavuşacaktır. Hastalar bu süreçte yeni burunlarının keyfini sürerler ve çoğu hastam burun estetiği ameliyatı olduğunu bile unutmuşlardır. 

Estetik ile ilgili bir sorunuz mu var?

Ben ve ekibim tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.