VÜCUT ŞEKİLLENDİRME

POPO ESTETİĞİ.

Popo ve kalça güzelliği dendiğinde ne anlaşılır?

Birkaç asır önce yapılan sanat eserlerinde geniş kalçalara ve popoya sahip kadınlar estetik, güzelik ve cinsellik sembolü olarak ifade edilmekte idi. Değişen zamanla birlikte estetik normlarında değişmesi sonucunda, günümüzde dar ve yüksek kalçalı ve arkaya doğru çıkık, üst alt mesafesi kısa, sarkmamış popolu kadınlar seksi ve güzel kadınlar olarak kabul edilmektedir.

Popo ve Kalça estetiği sık yapılan bir estetik ameliyat mıdır?

Yıllar önce kalça ve popo estetiği ameliyatları çok nadir yapılmakta iken, popüler kültür ve modanın etkisi ile kadınlar güzelliği sadece yüz güzelliği olarak görmekten vazgeçmişler, vücut güzelliğine de en az yüz güzelliği kadar hatta ondan daha fazla önem vermeye başlamışlardır. Buna bağlı olarak kalça ve popo estetiği istemi ile estetik cerrahlara başvuran kişilerin sayısı hızla artmaktadır. Popo ve kalça estetiği özellikle Brezilya, İngiltere, Amerika gibi ülkelerde sık olarak yapılmaktadır. Sağlık turizmi kapsamında bu ülkelerden bir çok kişinin ülkemize gelip bu ameliyatları olması ve medya da yer bulması ile bu ameliyatlar ülkemizde de giderek artan bir şekilde yapılmaya başlanmıştır.

Popo ve Kalça Estetiği

Kalça ve Popo estetiğinde Silikon implant uygulamsı nasıl olmaktadır?

Kalça ve popo estetiğinde en etkili, en kesin sonuç veren ve en kalıcı yöntem olarak bilinmektedir. Meme silikon protezlerine benzer yapıdaki popo silikon protezleri ile gerçekleştirilmektedir. Genel anestezi veya spinal-epidural anestezi ile yapılan bir ameliyattır. Silikon protez gluteal maksimus kasının içine yerleştirilmelidir,  deri altına veya kas zarı altına  yerleştirilmesi uygun plan değildir.

Kalça veya popo germe ameliyatı ne zaman ve nasıl yapılır?

Aşırı kilo alıp vermeler, doğum, yaşlanma ve bariatrik cerrahi sonrasında kalça ve popo bölgesinde deri altı dokularının kilo kaybına bağlı olarak erimesi ile aşırı sarkmalar meydana gelebilir. Bu durumlarda sarkan derilerin fazla kısımlarının alınarak kalça ve popo bölgesi yukarı doğru gerilmelidir. Bu ameliyatta kişinin arkasında iç çamaşırının içinde kalan belinin bir tarafından diğer tarafına kadar uzanan izler kalacaktır. Bu ameliyat sırasında oto protez tekniği ile kişinin kendi dokuları kullanılarak dikleştirilip gerilen poponun içi de doldurulmaktadır.

Dolgu Maddesi ile popo estetiği nasıl yapılmaktadır?

Popo bölgesinin dolgunlaştırılması yağ enjeksiyonu ile yapılabildiği gibi hazır dolgu maddeleri ile de yapılabilmektedir. Bu amaçla en çok kullanılan ve en etkili olan madde hidrofilik jel dir. Sedasyon ve lokal anestezi ile steril koşullarda yapılabilmektedir, uygulamadan 2 saat sonra kişi eve dönebilir.

Liposuction ile Popo ve kalça estetiği nasıl yapılır?

Özellikle kilolu bayanların popo ve kalçalarında fazla miktarda yağlanma söz konusudur. Bu yağlanma kalçanın üst ve alt yanlarında birikime bağlı kare şeklinde popo görünümüne sebep olabilir. Bu görüntüye sebep olan yağlar liposakşın ile alınarak daha yuvarlak bir popo görüntüsü elde edilmektedir.

Yağ enjeksiyonu ile popo estetiği nasıl yapılmaktadır?

Özellikle zayıf kişilerde popo bölgesi çok düz olmakta, bu da estetik ve psikolojik açıdan problemlere yol açmaktadır. Kişinin vücudunun diğer bölgelerinden enjektör ile alınan yağlar, yine enjektör yardımı ile kesi yapılmadan popo bölgesine verilerek popo bölgesi dolgunlaştırılmakta ve daha estetik bir görünüme kavuşturulabilmektedir. Yeterli dolgunluğu elde edebilmek için   2 seans  uygulama yapmak gerekebilir. Bu şekilde vücudun değişik bölgelerinden alınan yağların popoya enjekte edilmesi ile yapılan popo estetiğine brasilian butt lift yani BBL adı verilmektedir.

Estetik ile ilgili bir sorunuz mu var?

Ben ve ekibim tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.